CL-W384-PL12SW-A
Manufacturer
THERMALTAKE
Reference
CL-W384-PL12SW-A
Article
Intrastat
Suitable location
Processor
Type
All-in-one liquid cooler
Fan diameter
12 cm
Supported processor sockets
Rotational speed (min)
500 RPM
Rotational speed (max)
2000 RPM
Noise level (high speed)
25.8 dB
Maximum airflow
57.05 cfm
Maximum air pressure
2.23 mmH2O
Fan noise level (max)
25.8 dB
Pump motor speed (min)
1500 RPM
Pump motor speed (max)
Product colour
Black
Material
Aluminium, Rubber
Radiator material
Aluminum
Number of fans
3 fan(s)
Illumination LED
Yes
Illumination colour
Multi
Display type
TFT-LCD
Display size (HxV)
480 x 480 mm
Voltage
5 V
Rated voltage
12 V
Fan power consumption
4.65 W
Pump power consumption
5.16 W
Rated current
0.31 A
Maximum current
0.43 A
Radiator width
12 cm
Radiator depth
39.6 cm
Radiator height
2.7 cm
Tube length
46 cm
Fan dimensions (W x D x H)
120 x 120 x 27 mm