CL-P052-AL12SW-A
Article
Intrastat
Shipping weight
0.825 kg
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
THERMALTAKE
Reference
CL-P052-AL12SW-A
Article
Intrastat
Shipping weight
0.825 kg
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
Product Type
Processor cooler
Width
14 cm
Depth
15.9 cm
Height
7.4 cm
Weight
825 g
Colour
RGB
Compatible With
Heatsink Material
Aluminium and copper
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Rotation Speed
500-1500 rpm
Air Flow
53 cfm
Air Pressure
1.23 mm
Noise Level
22 dBA
Power Connector
4-pin fan connector
Rated Voltage
12 V
Start Voltage
9 V
Rated Current
0.21 A
Power Consumption
1.32 W
Features
4 copper heatpipes (6 mm)
Connector Provided
4 pin PWM