RR-S4KK-25SN-R1
Article
Intrastat
Shipping weight
2.25 kg
Total quantity in stocks
76
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
COOLER MASTER
Reference
RR-S4KK-25SN-R1
Article
Intrastat
Shipping weight
2.25 kg
Total quantity in stocks
76
Nearest delivery
Product Type
Processor cooler
Package Content
AMD mounting kit, CryoFuze thermal paste
Width
7.4 cm
Depth
12.4 cm
Height
15.4 cm
Colour
Black
Compatible With
Heatsink Material
Aluminium fins
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
Loop dynamic bearing
Rotation Speed
690-2500 rpm
Air Flow
70.7 cfm
Air Pressure
3.61 mm
Noise Level
32.8 dBA
Power Connector
4-pin fan connector
Rated Voltage
12 V
Rated Current
0.2 A
Power Consumption
2.4 W