Xilence Performance X Series XPF120X.B.PWM - Case fan - 120 mm - black
Manufacturer
XILENCE
Reference
XF082
Article
Intrastat
Shipping weight
0.17 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
XILENCE
Reference
XF082
Article
Intrastat
Shipping weight
0.17 kg
Product Type
Case fan
Package Content
4 screws
Weight
145 g
Colour
Black
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
Fluid dynamic bearing
Rotation Speed
500-1800 rpm
Air Flow
63.41 cfm
Noise Level
22 - 24 dBA
Power Connector
4-pin PWM
Rated Voltage
12 V
Operation Voltage
7.5 - 13.2 V