CL-F169-PL12SW-A
Reference
CL-F169-PL12SW-A
Article
Intrastat
Packaged Quantity
3 (specifications are for single item)
Product Type
Case fan
Package Content
Power cable, screws, 3 reverse fan blades, lubricant
Height
2.5 cm
Colour
White
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
Hydraulic bearing
Rotation Speed
500-2000 rpm
Air Flow
57.11 cfm
Air Pressure
2.39 mm
Noise Level
30.6 - 32.5 dBA
Power Connector
4-pin PWM
Rated Voltage
12 V
Start Voltage
9 V
Rated Current
0.72 A
Power Consumption
3.6 W