CL-F071-PL12SW-A
Article
Intrastat
Shipping weight
0.163 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
THERMALTAKE
Reference
CL-F071-PL12SW-A
Article
Intrastat
Shipping weight
0.163 kg
Packaged Quantity
3 (specifications are for single item)
Product Type
Case fan
Width
12 cm
Depth
2.5 cm
Height
12 cm
Weight
163 g
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
Hydraulic bearing
Rotation Speed
800-1500 rpm
Air Flow
22.14-40.6 cfm
Air Pressure
0.57-2.01 mm
Noise Level
18.5 - 26.4 dBA
Power Connector
4-pin fan connector
Rated Voltage
12 V
Start Voltage
9 V
Rated Current
0.2 A