CL-F042-PL12SW-B
Article
Intrastat
Shipping weight
0.1611 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
THERMALTAKE
Reference
CL-F042-PL12SW-B
Article
Intrastat
Shipping weight
0.1611 kg
Packaged Quantity
3 (specifications are for single item)
Product Type
Case fan
Package Content
Fan controller
Width
12 cm
Depth
12 cm
Height
2.5 cm
Weight
161.1 g
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
Hydraulic bearing
Rotation Speed
400-1500 rpm
Air Flow
22.1-40.6 cfm
Noise Level
18.5 - 26.4 dBA
Power Connector
4-pin fan connector, 5-pin fan connector
Rated Voltage
12 V
Start Voltage
9 V
Rated Current
0.21 A
Power Consumption
2.52 W