RF-R12TF-B1
Shipping weight
0.47 kg
Reference
RF-R12TF-B1
Shipping weight
0.47 kg
Product Type
Case fan
Product Material
Plastic, rubber, PCB
Package Content
4-pin PWM
Width
12 cm
Depth
12 cm
Height
2.6 cm
Weight
470 g
Colour
Matte black
Fan Diameter
120 mm
Fan Bearing
Fluid dynamic bearing
Rotation Speed
1800 rpm
Air Flow
50.2 cfm
Air Pressure
2.7 mm
Noise Level
27.5 dBA
Rated Voltage
12 V
Rated Current
0.18 A
Power Consumption
2.16 W