RF-D12TF-W1
Manufacturer
NZXT
Reference
RF-D12TF-W1
Article
Intrastat
Product Type
Case fan
Product Material
Plastic, rubber, magnet, PCB
Package Content
M5 screws, RGB controller, double-sided adhesive tape
Width
12 cm
Depth
12 cm
Height
2.5 cm
Colour
White
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
Fluid dynamic bearing
Rotation Speed
500-1800 rpm
Air Flow
48.58 cfm
Air Pressure
2.42 mm
Noise Level
29 dBA
Power Connector
4-pin PWM
Rated Voltage
12 V
Rated Current
0.13 A
Power Consumption
1.56 W