Noctua NF-F12 PWM - Case fan - 120 mm
Manufacturer
NOCTUA
Reference
NF-F12PWM
Article
Intrastat
Shipping weight
0.314 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
NOCTUA
Reference
NF-F12PWM
Article
Intrastat
Shipping weight
0.314 kg
Product Type
Case fan
Package Content
Low-Noise Adapter (L.N.A.), Y-Split cable, 4 vibration isolators, 4 screws
Width
21 cm
Depth
3.3 cm
Height
15 cm
Weight
314 g
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
SSO2 bearing
Rotation Speed
300-1500 rpm
Air Flow
55 cfm
Air Pressure
2.61 mm
Noise Level
22.4 dBA
Power Connector
4-pin fan connector
Rated Voltage
12 V
Rated Current
0.05 A
Power Consumption
0.6 W