Noctua NF-A6x25 FLX - Case fan - 60 mm
Manufacturer
NOCTUA
Reference
NF-A6X25FLX
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
94
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
NOCTUA
Reference
NF-A6X25FLX
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
94
Nearest delivery
Product Type
Case fan
Package Content
Width
6 cm
Depth
6 cm
Height
2.5 cm
Fan Diameter
60 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
SSO2 bearing
Rotation Speed
1600-3000 rpm
Air Flow
16.7-29.2 cfm
Noise Level
8.2 - 19.3 dBA
Power Connector
3-pin plug
Rated Voltage
12 V
Rated Current
0.12 A
Power Consumption
1.44 W