Noctua NF-A12x25r PWM - Case fan - 120 mm
Manufacturer
NOCTUA
Reference
NF-A12X25R PWM
Article
Intrastat
Shipping weight
0.33 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
NOCTUA
Reference
NF-A12X25R PWM
Article
Intrastat
Shipping weight
0.33 kg
Product Type
Case fan
Product Material
Sterrox liquid-crystal polymer (LCP)
Package Content
Width
12 cm
Depth
12 cm
Height
2.5 cm
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Fan Bearing
SSO2 bearing
Rotation Speed
450-2000 rpm
Air Pressure
2.34 mm
Noise Level
22.6 dBA
Power Connector
4-pin PWM
Rated Voltage
12 V
Rated Current
0.14 A
Power Consumption
1.68 W