FD-F-MR1-1401
Article
Intrastat
Shipping weight
0.253 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
FRACTAL
Reference
FD-F-MR1-1401
Article
Intrastat
Shipping weight
0.253 kg
Product Type
Case fan
Width
14 cm
Height
14 cm
Weight
253 g
Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight
14.9 cm x 3.2 cm x 22.3 cm
Colour
Black
Fan Diameter
140 mm
Fan Bearing
Fluid dynamic bearing
Rotation Speed
350-1800 rpm
Air Flow
74.39 cfm
Air Pressure
2.45 mm
Noise Level
28 dBA
Power Connector
4-pin fan connector, 4-pin daisy chain
Rated Voltage
12 V
Start Voltage
7 V
Rated Current
0.17 A
Power Consumption
2.04 W