FD-F-MR1-1203
Article
Intrastat
Shipping weight
0.192 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
FRACTAL
Reference
FD-F-MR1-1203
Article
Intrastat
Shipping weight
0.192 kg
Packaged Quantity
3 (specifications are for single item)
Product Type
Case fan
Package Content
4 fan screws
Width
12 cm
Depth
12 cm
Weight
192 g
Colour
Black
Fan Diameter
120 mm
Fan Bearing
Fluid dynamic bearing
Rotation Speed
350-2200 rpm
Air Flow
62.44 cfm
Air Pressure
2.42 mm
Noise Level
28.03 dBA
Rated Voltage
12 V
Start Voltage
7 V
Rated Current
0.2 A
Power Consumption
2.4 W