90RC0120-M0UAY0
Manufacturer
ASUS
Reference
90RC0120-M0UAY0
Article
Intrastat
Product Type
Processor liquid cooling system
Product Material
Aluminium, rubber, copper
Package Content
3 x Noctua NF-A14 Industrial PPC 2000, accessory brackets, screws, 1-to-3 fan splitter
Colour
Black
Compatible With
Heatsink Material
Copper
Radiator Material
Aluminium
Radiator Dimensions
394 mm x 121 mm x 27 mm
Fans Qty
3
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Rotation Speed
800-2200 rpm
Air Flow
102.3 cfm
Air Pressure
3.2 mm
Noise Level
35.7 dBA
Features
Pulse-width modulation (PWM) support, ASUS Aura Sync compatible, pre-applied thermal compound, daisy-chain design, three-phase motor, real-time illuminated meter, sleeved rubber tubes (400 mm)