P220S128G25
Article
Intrastat
Shipping weight
0.07 kg
Total quantity in stocks
30
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
PATRIOT
Reference
P220S128G25
Article
Intrastat
Shipping weight
0.07 kg
Total quantity in stocks
30
Nearest delivery
Device Type
Solid state drive - internal
Capacity
128 GB
Form Factor
2.5"
Interface
SATA 3Gb/s
Features
TRIM support, S.M.A.R.T health information support, latest SATA 3 controller
Width
6.99 mm
Depth
10 mm
Height
0.7 mm
Weight
46 g
SSD Endurance
60 TB
Drive Transfer Rate
300 MBps (external)
Internal Data Rate
550 MBps (read) / 480 MBps (write)
4KB Random Read
40000 IOPS
4KB Random Write
50000 IOPS
Interfaces
1 x SATA 3 Gb/s
Compatible Bay
2.5"
OS Required
Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
Compliant Standards
FCC, RoHS, WEEE, UKCA
Shipping Width
13.3 cm
Shipping Depth
0.8 cm
Shipping Height
17.8 cm
50 g
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
70 °C