StarTech.com 2 Drive 2.5in Trayless Hot Swap SATA Mobile Rack Backplane - Dual Drive SATA Mobile Rack Enclosure for 3.5 HDD (HSB220SAT25B) - Storage bay adapter - black
Manufacturer
STARTECH
Reference
HSB220SAT25B
Article
449430
Intrastat
Shipping weight
0.481 kg
Total quantity in stocks
11
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
STARTECH
Reference
HSB220SAT25B
Article
449430
Intrastat
Shipping weight
0.481 kg
Total quantity in stocks
11
Nearest delivery
Device Type
Storage bay adapter
Product Material
Aluminium
Colour
Black
Processor
No CPU
Bays
2 x hot-swap - 2.5"
Interfaces
2 x SATA 3Gb/s - SATA power ¦ 2 x SATA 3Gb/s - SATA
Connections
2 storage - Serial ATA-300 - 15 pin Serial ATA power ¦ 2 storage - Serial ATA-300 - 7 pin Serial ATA
Compatible Bay
1 x internal 3.5"