AK-300341-020-W
Shipping weight
0.07 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
DIGITUS
Reference
AK-300341-020-W
Shipping weight
0.07 kg
Type
USB-C cable
Technology
Single shielded
Jacket Material
Silicone
American Wire Gauge (AWG)
22
Rated Voltage
20 V
Rated Current
3 A
Plated Connector
Nickel
Features
Molded, USB Power Delivery (60W), backwards compatible with USB1.1, 25000+ bend lifespan, fast charging support, kink protection, tangle-free, bidirectional, 480 Mbps data rate, stress-resistant, copper conductors
Colour
White
Weight
60 g
Connector
24 pin USB-C - male
Connector (Second End)
24 pin USB-C - male