StarTech.com StarTech.com Premium Certified High Speed HDMI 2.0 Cable with Ethernet - 1.5ft 0.5m - HDR 4K 60Hz - 20 inch Short HDMI Male to Male Cord (HDMM50CMP) - HDMI with Ethernet cable - HDMI male to HDMI male - 50 cm - black - for P / N: CDP2HD4K60H, CDPHDMDP2HD, DP2HD4K60H, KITBXDOCKPNA, MOD4DOCKACPD, TB3DKM2HDL
Manufacturer
STARTECH
Reference
HDMM50CMP
Article
Intrastat
Shipping weight
0.084 kg
Total quantity in stocks
44
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
STARTECH
Reference
HDMM50CMP
Article
Intrastat
Shipping weight
0.084 kg
Total quantity in stocks
44
Nearest delivery
Cable length
0.5 m
Connector 1
HDMI Type A (Standard)
Connector 2
HDMI Type A (Standard)
Connector 1 gender
Male
Connector 2 gender
Male
Connector 1 form factor
Straight
Connector 2 form factor
Straight
Product colour
Black
Connector contacts plating
Gold
Quantity per pack
1 pc(s)
HDMI version
2.0
3D
Y
Supported graphics resolutions
3840 x 2160
Maximum refresh rate
60 Hz
AWG wire size
34
Cable jacket material
Polyvinyl chloride (PVC)
Cable shielding
Aluminum mylar foil
Plug and Play
Y
Certification
CE, REACH
Weight
36 g
Package width
150 mm
Package depth
200 mm
Package height
20 mm