C13S041340
Article
Shipping weight
1.95 kg
Total quantity in stocks
17
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
EPSON
Reference
C13S041340
Article
Shipping weight
1.95 kg
Total quantity in stocks
17
Nearest delivery
Recommended usage
Inkjet printing
Paper size
A3+ (330x483 mm)
Finish type
Matt
Sheets per pack
50 sheets
Coloured paper
N
Media weight
192 g/m²
Product colour
White
Package width
340 mm
Package depth
490 mm
Package height
20 mm
Package weight
Harmonized System (HS) code
Pallet width (UK)
100 cm
Pallet length (UK)
120 cm
Pallet height (UK)
115 cm
Pallet gross width
80 cm
Pallet gross length
120 cm
Pallet gross height
115 cm
Products per pallet (UK)
250 pc(s)
Products per pallet layer
40 pc(s)
Products per pallet layer (UK)
50 pc(s)
Master (outer) case width
360 mm
Master (outer) case length
510 mm
Master (outer) case height
230 mm
Master (outer) case gross weight
20.7 g
Products per master (outer) case
10 pc(s)
Products per pallet
200 pc(s)
Country of origin
Japan
Compatible products
SureColor SC-T7200D SureColor SC-T7200 SureColor SC-T7200 SureColor SC-T5405 SureColor SC-T5400M 240V SureColor SC-T5400 SureColor SC-T5200PS SureColor SC-T5200D-PS SureColor SC-T5200D SureColor SC-T5200 PS MFP SureColor SC-T5200 MFP HDD SureColor SC-T5200 SureColor SC-T5100N SureColor SC-T5100 SureColor SC-T3405N SureColor SC-T3405 SureColor SC-T3400N SureColor SC-T3400 SureColor SC-T3200N SureColor SC-T3200-PS SureColor SC-T3200 SureColor SC-T3100x 240V SureColor SC-T3100N SureColor SC-T3100 SureColor SC-T3000 SureColor SC-T2100 SureColor SC-P9500 Spectro SureColor SC-P9500 SureColor SC-P9000V SureColor SC-P9000 Violet Spectro SureColor SC-P9000 SureColor SC-P9000 STD Spectro SureColor SC-P9000 STD SureColor SC-P900 SureColor SC-P8000 SureColor SC-P8000 STD Spectro SureColor SC-P8000 STD SureColor SC-P800 Roll Unit Promo SureColor SC-P800 SureColor SC-P7500 Spectro SureColor SC-P7500 SureColor SC-P7000V SureColor SC-P7000 Violet Spectro SureColor SC-P7000 Series SureColor SC-P7000 STD Spectro SureColor SC