TA-UC-A2PDQC20-CAR-01
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
50
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
GEMBIRD
Reference
TA-UC-A2PDQC20-CAR-01
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
50
Nearest delivery
Product Type
Car power adapter
Enclosure Colour
Black
Voltage Required
DC 12 - 24 V
Input Connectors
Automobile cigarette lighter
Input Connectors Qty
1
Voltage Provided
5 / 9 / 12 V
Output connectors
Total 2: 4 pin USB Type A, 24 pin USB-C
Power Provided
20 Watt
Max Electric Current
4 A
Power Device Details
4 pin USB Type A - 18 W ¦ 24 pin USB-C - 20 W