3151C003
Article
Intrastat
Shipping weight
25 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
CANON
Reference
3151C003
Article
Intrastat
Shipping weight
25 kg
Maximum scan size
305 x 432 mm
Optical scanning resolution
600 x 600 DPI
Duplex scanning
Y
Colour scanning
Y
Output colour depth
24 bit
Duplex ADF scan speed (b/w, A4)
200 ipm
Duplex ADF scan speed (colour, A4)
200 ipm
Scanner type
Sheet-fed scanner
Built-in display
Product colour
Black, White
Sensor type
CIS
Daily duty cycle (max)
30000 pages
Light source
RGB LED
Scanner error detection
Scanning noise level
54 dB
Standard input capacity
300 sheets
Maximum ISO A-series paper size
A3
Long-paper mode
Auto Document Feeder (ADF) media weight
20 - 209 g/m²
USB port
USB version
3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Standard interfaces
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Power supply type
AC
Power consumption (typical)
66.5 W
Power consumption (standby)
3.5 W
AC input frequency
50 - 60 Hz
Input voltage
220 - 240 V
Operating temperature (T-T)
10 - 35 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 - 80%
Operating temperature (T-T)
50 - 95 °F
Width
480 mm
Depth
569 mm
Height
315 mm