TS32GSDC300S
Article
Intrastat
Shipping weight
0.002 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
TRANSCEND
Reference
TS32GSDC300S
Article
Intrastat
Shipping weight
0.002 kg
Product Type
Flash memory card
Storage Capacity
32 GB
Speed Class
UHS-I U1 / Class10
Read Rate
Up to 95 MB/s
Write Rate
Up to 45 MB/s
Form Factor
SDHC UHS-I Memory Card
Features
Service & Support
Limited warranty - 5 years
Width
24 mm
Depth
32 mm
Height
2.1 mm
Weight
2 g
Min Operating Temperature
-25 °C
Max Operating Temperature
85 °C