TS1TSJ25H3B
Shipping weight
0.216 kg
Total quantity in stocks
15
Reference
TS1TSJ25H3B
Shipping weight
0.216 kg
Total quantity in stocks
15
Form Factor
2.5"
Interface
USB 3.0
Features
Bus Powered by USB, sleep mode, One-Touch Backup, anti-shock silicone outer shell, suspension system
Width
8.08 cm
Depth
1.9 cm
Height
13.18 cm
Weight
216 g
Interfaces
1 x USB 3.0 - 10 pin Micro-USB Type B
Compatible Bay
2.5"
Software Included
Transcend Elite
OS Required
Cables Included
1 x USB 3.0 cable - external
Compatible with Windows 7
"Compatible with Windows 7" software and devices carry Microsoft’s assurance that these products have passed tests for compatibility and reliability with 32-bit and 64-bit Windows 7.
Compliant Standards
Plug and Play, BSMI, FCC, RCM
Min Operating Temperature
5 °C
Max Operating Temperature
55 °C