WRL ROUTER 750MBPS 10/100M 4P/DUAL BAND ARCHER C24 TP-LINK
Manufacturer
TP-LINK
Reference
ARCHERC24
Article
Intrastat
Shipping weight
0.44 kg
Total quantity in stocks
50
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
TP-LINK
Reference
ARCHERC24
Article
Intrastat
Shipping weight
0.44 kg
Total quantity in stocks
50
Nearest delivery
Ethernet WAN
Y
DSL WAN
N
SIM card slot
N
3G/4G USB modem compatibility
Wi-Fi band
Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Top Wi-Fi standard
Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN data transfer rate (max)
433 Mbit/s
Wi-Fi standards
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Ethernet LAN
Y
Ethernet LAN interface type
Fast Ethernet
Ethernet LAN data rates
10,100 Mbit/s
Networking standards
IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
3G
4G
Ethernet LAN (RJ-45) ports
5
USB port
Memory card slot(s)
DC-in jack
Quality of Service (QoS) support
Reset button
WPS push button
Security algorithms
WEP, WPA, WPA2
Firewall
Parental control
URL filtering
DHCP client
DHCP server
Product type
Tabletop router
Product colour
White
Cables included
LAN (RJ-45)
AC adapter included
Quick installation guide
Sustainability compliance
Sustainability certificates
RoHS
Antenna design
External
Antennas quantity
4
Built-in processor
Processor cores
1
Power source type
AC
Output voltage
9 V
Output current
0.6 A
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Storage temperature (T-T)
-40 - 60 °C
Operating relative humidity (H-H)
10 - 90%
Storage relative humidity (H-H)
5 - 90%
Width
115 mm
Depth
106.7 mm
Height
24.3 mm