EAX15-100PES
Article
Intrastat
Shipping weight
0.4 kg
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
NETGEAR
Reference
EAX15-100PES
Article
Intrastat
Shipping weight
0.4 kg
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
Device Type
Wi-Fi range extender
Width
6.84 cm
Depth
5.23 cm
Height
14.9 cm
Weight
222 g
Processors Installed
1.5 GHz
Form Factor
In-wall mountable
Connectivity Technology
Wireless
Line Coding Format
1024 QAM, OFDMA
Data Link Protocol
IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)
Frequency Band
2.4 GHz, 5 GHz
Performance
Channel support: 160 MHz