RBWAPG-60AD-A
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
8
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
MIKROTIK
Reference
RBWAPG-60AD-A
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
8
Nearest delivery
2.4 GHz
N
5 GHz
N
Maximum data transfer rate
1000 Mbit/s
Ethernet LAN data rates
10,100,1000 Mbit/s
Bandwidth
60 GHz
Networking standards
IEEE 802.11ad,IEEE 802.3af,IEEE 802.3at
Maximum outdoor range
200 m
Ethernet LAN (RJ-45) ports
1
DC-in jack
Y
Power over Ethernet (PoE)
Y
Input voltage
11 - 57 V
Power consumption (max)
5 W
Placement
Table
Product colour
White
Internal
Antenna features
Integrated antenna
Built-in processor
Flash memory
16 MB
Internal memory
256 MB
Operating system installed
RouterOS
Operating temperature (T-T)
-40 - 70 °C
Width
185 mm
Depth
85 mm
Height
30 mm