NET SWITCH 8PORT POE/PFS3110-8ET-96-V2 DAHUA
Manufacturer
DAHUA
Reference
DH-PFS3110-8ET-96-V2
Article
Intrastat
Shipping weight
0.54 kg
Total quantity in stocks
29
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
DAHUA
Reference
DH-PFS3110-8ET-96-V2
Article
Intrastat
Shipping weight
0.54 kg
Total quantity in stocks
29
Nearest delivery
Switch type
Unmanaged
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity
Basic switching RJ-45 Ethernet ports type
Fast Ethernet (10/100)
SFP module slots quantity
1
Networking standards
IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z
10G support
No
MAC address table
8000 entries
Switching capacity
7.6 Gbit/s
Forwarding rate
4.17 Mpps
Packet buffer memory
1 MB
Rack mounting
No
Stackable
Form factor
10U
Product colour
Black
Power source
AC
Power supply included
Yes
Input voltage
53 V
Power over Ethernet (PoE)
Yes
Power over Ethernet (PoE) power per port
45 W
Total Power over Ethernet (PoE) budget
96 W
Width
150 mm
Depth
100 mm
Height
42 mm