POE-48-24W
Article
Intrastat
Shipping weight
0.26 kg
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
UBIQUITI
Reference
POE-48-24W
Article
Intrastat
Shipping weight
0.26 kg
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
Device Type
PoE injector - external
Input Voltage
AC 120/230 V
Input Voltage Range
AC 90 - 260 V
Frequency Required
47 - 63 Hz
Input Connectors
Power IEC 60320 C6
Power Output Connectors Details
1 x RJ-45
Output Voltage
48 V
Interfaces
1 x LAN - RJ-45
Features
LED indicators
Compliant Standards
UL, EN55022 Class B
Min Operating Temperature
-10 °C
Max Operating Temperature
60 °C
Humidity Range Operating
5 - 90% (non-condensing)