POE-48-24W-G
Shipping weight
0.159 kg
Total quantity in stocks
78
Nearest delivery
Ubiquiti Networks POE-48-24W-G - PoE injector - AC 120/230 V - 24 Watt
Reference
POE-48-24W-G
Shipping weight
0.159 kg
Total quantity in stocks
78
Nearest delivery
Input Voltage Range
AC 90 - 260 V
Frequency Required
47 - 63 Hz
Output Voltage
48 V
Interfaces
1 x LAN - RJ-45
Compliant Standards
UL, EN55022 Class B
Min Operating Temperature
-10 °C
Max Operating Temperature
60 °C
Humidity Range Operating
5 - 90% (non-condensing)