Ubiquiti Networks POE-24-AF5X - PoE injector - 24 Watt
Reference
POE-24-AF5X
Shipping weight
0.1585 kg
Total quantity in stocks
88
Reference
POE-24-AF5X
Shipping weight
0.1585 kg
Total quantity in stocks
88
Nearest delivery
Ethernet interface type
Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates
10,100,1000 Mbit/s
Power over Ethernet (PoE)
Y
Compliance industry standards
IEC 60950-1:2005+A1, UL60950-1, EN55022:2010, EN55024:2010
LED indicators
Y
Ethernet LAN (RJ-45) ports
2
Power over Ethernet (PoE) voltage
24 V
AC adapter input voltage
90 - 260 V
AC adapter frequency
47/63 Hz
Input current
1 A
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
35 - 95%
Storage temperature (T-T)
-30 - 70 °C
Width
57 mm
Depth
88 mm
Height
33 mm