POE-24-12W-5P
Article
Intrastat
Shipping weight
0.075 kg
Total quantity in stocks
14
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
UBIQUITI
Reference
POE-24-12W-5P
Article
Intrastat
Shipping weight
0.075 kg
Total quantity in stocks
14
Nearest delivery
Packaged Quantity
5 (specifications are for single item)
Device Type
PoE injector - external
Input Voltage
AC 120/230 V
Input Voltage Range
AC 90 - 260 V
Frequency Required
47 - 63 Hz
Input Connectors
1 x power IEC 60320 C6
Power Output Connectors Details
1 x RJ-45 (surge) - 24 V
Output Voltage
24 V
Power Capacity
12 Watt
Surge Suppression
Yes
Surge Response Time
1 ns
Efficiency
75%+
Interfaces
1 x LAN - RJ-45
Features
LED indicators
Compliant Standards
FCC Class B certified, UL, CCC, UL 60950-1, EN55022:2010, EN 55024:2010, IEC60950-1:2005+A1
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
35 - 95% (non-condensing)