StarTech.com 2-Port DisplayPort KVM Switch - Dual-Monitor - 4K 60 - with Audio & USB Peripheral Support - DP 1.2 - USB Hub (SV231DPDDUA2) - KVM / audio / USB switch - 2 x KVM / audio / USB - 1 local user - desktop - AC 120 / 230 V / DC 12 V - for P / N: SVA12M2NEUA, SVA12M5NA
Manufacturer
STARTECH
Reference
SV231DPDDUA2
Article
Intrastat
Shipping weight
1.2 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
STARTECH
Reference
SV231DPDDUA2
Article
Intrastat
Shipping weight
1.2 kg
Device Type
KVM / audio / USB switch - 2 ports
Enclosure Type
Desktop
Subtype
KVM
Ports
2 x KVM / audio / USB
KVM Local Users Qty
1 local user
Keyboard / Mouse Interface
USB
Max Resolution
3840 x 2160 @ 60 Hz
Features
4K resolution support
Interfaces
Power Device
External power adapter
Voltage Required
AC 120/230 V / DC 12 V
Electric Current Required
0.6 A
Colour
Black
Included Accessories
4 rubber feet
Compliant Standards
FCC, RoHS, WEEE, RCM
Localisation
Australia, Japan, New Zealand, North America, United Kingdom, Europe
Width
16.1 cm
Depth
10 cm
Height
5.75 cm
Weight
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
0 - 80%
Min Storage Temperature
-20 °C
Max Storage Temperature
60 °C