MicroTouch DT-215P-A1 - LCD monitor - 21.5" - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - 250 cd / m² - 1000:1 - HDMI, VGA, DisplayPort, USB-C - speakers - black
Manufacturer
MICROTOUCH
Reference
DT-215P-A1
Article
Intrastat
Shipping weight
8.8 kg
Total quantity in stocks
269
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
MICROTOUCH
Reference
DT-215P-A1
Article
Intrastat
Shipping weight
8.8 kg
Total quantity in stocks
269
Nearest delivery
Display Type
LCD monitor / TFT active matrix
Diagonal Size
21.5"
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 60 Hz
Brightness
250 cd/m²
Brightness w/touchscreen
225 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Features
Projected Capacitive Touch (P-CAP) technology
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
51.096 cm x 3.79 cm x 30.801 cm
Weight
4.05 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
2 Watt
Type
Touchscreen
Interfaces
VGA ¦ DisplayPort ¦ Audio line-out ¦ Serial (RJ-11) ¦ USB-C ¦ Audio line-in (mini-jack)
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Compliant Standards
FCC, RoHS, LVD, IPX0
Shipping Width
61.5 cm
Shipping Depth
16 cm
Shipping Height
40.5 cm
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80% (non-condensing)