iiyama ProLite TF2215MC-B2 - LED monitor - 22" (21.5" viewable) - open frame - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd / m² - 1000:1 - 14 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - black
Manufacturer
IIYAMA
Reference
TF2215MC-B2
Article
Intrastat
Shipping weight
7.032 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
46
Nearest delivery
Touch monitor (open-frame, 16:9), screen size: 54.6 cm (21.5"), Touchscreen, Projected Capacitive, multi touch (10 points), 1920x1080 pixels, VESA mount (100x100 mm), response time: 14ms, brightness 315cd, viewing angle 178/178°(H/V), contrast: 1000:1, audio, VGA, display-port, HDMI, touch interface: USB, incl.: cable (USB, HDMI, Display Port), power supply unit, power cable, QSG, order separately: adaptor, IP65, colour: black
All offers are visible after login.
Manufacturer
IIYAMA
Reference
TF2215MC-B2
Article
Intrastat
Shipping weight
7.032 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
46
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Class
Class F
Energy Consumption per Year
30 kWh
Diagonal Size
22"
Viewable Size
21.5"
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 60 Hz
Pixel Pitch
0.24795 mm
Brightness
350 cd/m²
Brightness w/touchscreen
315 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Response Time
14 ms
Vertical Refresh Rate
56 - 75 Hz
Horizontal Refresh Rate
31.4 - 82 kHz
Horizontal Viewing Angle
+89 / -89
Vertical Viewing Angle
Backlight Technology
LED backlight
OSD Languages
English, German, French, Italian, Spanish, Japanese, Chinese
Features
HDCP, OSD lock, anti-fingerprint, glove touch mode, landscape mode, portrait mode, Face Up mode
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
52 cm x 4.25 cm x 31.5 cm
Weight
4.4 kg
Type
Touch-screen - touchscreen
Movement Detection Technology
Projected capacitive
Interfaces
VGA ¦ HDMI ¦ DisplayPort ¦ USB ¦ Audio line-out
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
90% light transmittance
Included Accessories
Remote control
Cables Included
1 x USB cable ¦ 1 x HDMI cable ¦ 1 x DisplayPort cable
Compliant Standards
Plug and Play, DDC-2B, CB, cULus, TUV Bauart, IP65, CU, REACH SvHC
Input Voltage
AC 120/230 V (50/60 Hz)
Power Consumption (On mode)
19 W
Power Consumption SDR (On mode)
19 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
19 Watt
Power Consumption Stand by
1.2 Watt
Power Consumption (Off Mode)
1.2 Watt
Included Software
Drivers & Utilities
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C