Sony Bravia Professional Displays FW-55BZ30L - 55" Diagonal Class BZ30L Series LED-backlit LCD display - digital signage - Android TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED
Reference
FW-55BZ30L
Shipping weight
23 kg
Total quantity in stocks
10
Reference
FW-55BZ30L
Shipping weight
23 kg
Total quantity in stocks
10
Power Consumption Operational
202 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
92 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
133 kWh/1000h
Diagonal Class
55"
Series
BZ30L Series
Picture Enhancements
4K X-Reality PRO Engine, 92% DCI-P3 colour gamut
Width
124.3 cm
Depth
7.1 cm
Height
72.1 cm
Weight
15.7 kg
LCD Display Technology
IPS
Frame Rate & Enhancement Technology
Motionflow XR 240 technology, 60 Hz Native Refresh Rate
Coating
1% haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
440 cd/m²
Response Time
8 ms
Flat Panel Mount Interface
300 x 300 mm