Sony Bravia Professional Displays FW-50BZ30L - 50" Diagonal Class BZ30L Series LED-backlit LCD display - digital signage - Android TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED
Manufacturer
SONY
Reference
FW-50BZ30L
Article
Intrastat
Shipping weight
17 kg
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SONY
Reference
FW-50BZ30L
Article
Intrastat
Shipping weight
17 kg
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption Operational
140 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
71 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
93 kWh/1000h
Diagonal Class
50"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
BZ30L Series
Platform
Android TV
Operating System
Android TV
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10, Dolby Vision
HDR Technology
Hybrid Log-Gamma (HLG)
Video Processor
4K HDR X1
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
Composite, HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
Modes
Portrait mode, power saving mode, Pro Mode
Picture Enhancements
4K X-Reality PRO Engine, 92% DCI-P3 colour gamut
Dimensions
Without stand
Width
112.6 cm
Depth
7 cm
Height
65.3 cm
Weight
12.3 kg
LCD Display Technology
VA
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
Motionflow XR 240 technology, 60 Hz Native Refresh Rate
LCD Backlight Technology
Direct LED - frame dimming
Coating
1% haze
Image Contrast Ratio
5000:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
440 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
6.5 ms
Commercial Features
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Stand
Optional
Stand Design
Tabletop
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm