LH015IACCHS/EN
Article
Intrastat
Shipping weight
125 kg
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SAMSUNG
Reference
LH015IACCHS/EN
Article
Intrastat
Shipping weight
125 kg
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
Product Type
LED video wall
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
IAC Series
Platform
Tizen OS 6.5
HDR Capable
Yes
HDR Technology
LED HDR
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Sensors
Eco Sensor, temperature sensor, humidity sensor
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
PC Interface
DisplayPort
Modes
DICOM Simulation Mode
Picture Enhancements
Dynamic Peaking Technology, AI Picture
Dimensions
Display unit
Width
288.85 cm
Depth
5.62 cm
Height
162.85 cm
Weight
Enclosure Colour
Black
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Video Rate, 3840 Hz Frame Rate
Colour Temperature
2800 - 10000K
Image Contrast Ratio
6000:1
Brightness
1100 cd/m²
Viewing Angle
160 degrees
Viewing Angle (Vertical)
160 degrees
Commercial Features
Integrated LED S-Box
Features
16-bit support, 20-bit processing
Resolution
1920 x 1080
Diagonal Size
130"
Pixel Pitch
1.5 mm
Pixel Configuration
1 red, 1 green, 1 blue
LED Type
3-in-1 SMD
LED Lifetime
100000 hours
Maintenance
Front
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Features
Integrated speakers
Connectivity
Wi-Fi, Bluetooth
Connect & Share
Samsung Smart View+
Connector Type
DisplayPort input ¦ 3 x HDMI ¦ 2 x USB ¦ Audio line-out
Included Accessories
Decorative frame, spare parts kit, frame kit
Compliant Standards
EN 60950-1, EMC Class A, IP20, EN 62368-1, TUV Eye Protection
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Video Wall Display Unit Power Consumption (Max)
1700 W
Video Wall Display Unit Power Consumption (Typical)
685 W
Heat Generation
5800 BTU/h
Heat Generation Details
Video wall - typical - 2337 BTU/h ¦ Video wall - max - 5800 BTU/h
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Width (Shipping)
184 cm
Depth (Shipping)
59.4 cm
Height (Shipping)
Weight (Shipping)
210 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% RH