LH85QETELGCXEN
Shipping weight
54.3 kg
Total quantity in stocks
5
Reference
LH85QETELGCXEN
Shipping weight
54.3 kg
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Power Consumption (On mode)
273 W
Diagonal Class
85"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
QET Series
Video Processor
Crystal 4K
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
2 ports
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, Intelligent UHD upscaling, 72% Colour Gamut, Crystal Display
Design
3 Bezel-less Design
Dimensions
Without stand
Width
190.09 cm
Depth
2.69 cm
Height
108.62 cm
Weight
41.5 kg
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
2% haze
Image Contrast Ratio
4000:1
Brightness
300 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
8 ms
Commercial Features
SMART Signage Platform, MagicINFO Lite Player
Operation Hours / Days
16 / 7
Flat Panel Mount Interface
600 x 400 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Ports Qty
1
Configuration
8 GB
Operating System
Tizen OS 4.0
Connectivity
LAN
LAN Protocol
Ethernet
Connector Type
2 x HDMI input USB Audio output RS-232 input LAN
Compliant Standards
EMC Class B, HDCP 2.2, Safety 60950-1, Safety 62368-1
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
22 cm
Height (Shipping)
Weight (Shipping)
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)