QE85QN70FAUXXH
Shipping weight
40.7 kg
Total quantity in stocks
3
Reference
QE85QN70FAUXXH
Shipping weight
40.7 kg
Total quantity in stocks
3
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - Neo QLED - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2204881
Energy Class
Class E
Power Consumption (Max)
310 Watt
Power Consumption Operational
127 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
127 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
300 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
176 kWh
Diagonal Class
85"
Series
QN70F Series
HDR Technology
HDR10+ Adaptive, HDR10+ Gaming, Neo Quantum HDR
TV Tuner
1x analogue, 1x digital
Design
3 Bezel-less Design, AirSlim design
Width
190.17 cm
Depth
2.69 cm
Height
108.65 cm
Weight
Enclosure Colour
Black
Frame Rate & Enhancement Technology
Variable Refresh Rate (VRR), 100Hz (Up to 144Hz) Refresh Rate, Motion Xcelerator 144Hz
LCD Backlight Technology
Quantum Mini LED - Supreme UHD dimming, Quantum Matrix Technology Slim
Stand Colour
Black
Stand Features
Aero centre
Flat Panel Mount Interface
600 x 400 mm