QE75QN70FAUXXH
Shipping weight
29.6 kg
Total quantity in stocks
10
Reference
QE75QN70FAUXXH
Shipping weight
29.6 kg
Total quantity in stocks
10
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - Neo QLED - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2204887
Energy Class
Class D
Power Consumption (Max)
260 Watt
Power Consumption Operational
82 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
82 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
255 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
114 kWh
Diagonal Class
75"
Series
QN70F Series
HDR Technology
HDR10+ Adaptive, HDR10+ Gaming, Neo Quantum HDR
Video Processor
NQ4 AI Gen2
Design
3 Bezel-less Design, AirSlim design
Width
167.75 cm
Depth
2.66 cm
Height
96.07 cm
Frame Rate & Enhancement Technology
Variable Refresh Rate (VRR), 100Hz (Up to 144Hz) Refresh Rate, Motion Xcelerator 144Hz
LCD Backlight Technology
Quantum Mini LED - Supreme UHD dimming, Quantum Matrix Technology Slim
Stand Features
Aero centre
Flat Panel Mount Interface
400 x 400 mm