QE75Q7FAAUXXH
Shipping weight
25.3 kg
Total quantity in stocks
24
Reference
QE75Q7FAAUXXH
Shipping weight
25.3 kg
Total quantity in stocks
24
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2204762
Power Consumption (Max)
220 Watt
Power Consumption Operational
135 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
135 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
209 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
187 kWh
Diagonal Class
75"
Series
Q7F Series
Model Year
2025
HDR Technology
Quantum HDR
Video Processor
Q4 AI
Sensors
Eco Sensor
HDMI Ports Qty
3 ports
Design
3 Bezel-less Design, Slim look
Width
167.75 cm
Depth
6.11 cm
Height
96.54 cm
Frame Rate & Enhancement Technology
50 Hz Refresh Rate, Motion Xcelerator
LCD Backlight Technology
LED backlight - Quantum Dot technology - Supreme UHD dimming
Black
Stand Features
Flat feet narrow
Flat Panel Mount Interface
400 x 400 mm