QE75LS03BGUXXH
Article
Intrastat
Shipping weight
35.3 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SAMSUNG
Reference
QE75LS03BGUXXH
Article
Intrastat
Shipping weight
35.3 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV
Energy Class
Class G
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption (Max)
290 Watt
Power Consumption Operational
131.4 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
131 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
251 kWh/1000h
Diagonal Class
75"
Series
The Frame LS03B Series
Model Year
2022
Platform
Tizen OS
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10+
HDR Technology
Hybrid Log-Gamma (HLG), Quantum HDR, HDR10+ Adaptive
Video Processor
Quantum 4K
TV Tuner
1x analogue, 1x digital
TV Tuner Presence
Yes
Extended PVR
Sensors
Eco Sensor, brightness sensor, motion sensor
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
Modes
Picture Enhancements
Design
Very Narrow Bezel Design (VNB), Slim look, Modern Frame Design
Dimensions
Without stand
Width
168.23 cm
Depth
2.69 cm
Height
96.04 cm
Weight
Enclosure Colour
Black
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
100 Hz Refresh Rate, 3500 Picture Quality Index, Motion Xcelerator Turbo+
LCD Backlight Technology
Quantum Dot technology, Dual LED - Supreme UHD dimming
Coating
Anti-glare
Display Menu Language
Multilingual
Features
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Stand Colour
Black
Flat Panel Mount Interface
400 x 400 mm