QE65S85FAEXXH
Shipping weight
17.4 kg
Total quantity in stocks
4
Reference
QE65S85FAEXXH
Shipping weight
17.4 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
Product Type
OLED TV - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2205085
Energy Class
Class F
Power Consumption (Max)
320 Watt
Power Consumption Operational
98 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
98 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
164 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
136 kWh
Diagonal Class
65"
Series
S85F Series
HDR Technology
OLED HDR, HDR10+ Adaptive, HDR10+ Gaming
TV Tuner
1x analogue, 1x digital
Design
4 Bezel-less Design, Contour Design
Width
144.66 cm
Depth
3.39 cm
Height
82.97 cm
Weight
Enclosure Colour
Black
Frame Rate & Enhancement Technology
100 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR), Motion Xcelerator 120Hz
LCD Backlight Technology
Self-illuminating pixels
Coating
Anti-reflection
Stand Colour
Black
Stand Features
Simple Linear
Flat Panel Mount Interface
300 x 200 mm