QE65QN80FAUXXH
Shipping weight
22.7 kg
Total quantity in stocks
3
Reference
QE65QN80FAUXXH
Shipping weight
22.7 kg
Total quantity in stocks
3
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - Neo QLED - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2204951
Energy Class
Class F
Power Consumption (Max)
275 Watt
Power Consumption Operational
101 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
101 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
272 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
140 kWh
Diagonal Class
65"
Series
QN80F Series
HDR Technology
HDR10+ Adaptive, Neo Quantum HDR
TV Tuner
1x analogue, 2x digital
Design
3 Bezel-less Design, Simple Chamfer
Width
144.65 cm
Depth
4.66 cm
Height
82.93 cm
Weight
Enclosure Colour
Silver
Frame Rate & Enhancement Technology
Variable Refresh Rate (VRR), 100Hz (Up to 144Hz) Refresh Rate, Motion Xcelerator 144Hz
LCD Backlight Technology
Quantum Mini LED - Supreme UHD dimming, Quantum Matrix Technology Core
Stand Colour
Grey
Stand Features
Aero centre
Flat Panel Mount Interface
400 x 300 mm