QE65Q8FAAUXXH
Shipping weight
20.7 kg
Total quantity in stocks
40
Reference
QE65Q8FAAUXXH
Shipping weight
20.7 kg
Total quantity in stocks
40
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2204812
Energy Class
Class E
Power Consumption (Max)
240 Watt
Power Consumption Operational
85 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
85 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
211 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
118 kWh
Diagonal Class
65"
Series
Q8F Series
HDR Technology
HDR10+ Adaptive, Quantum HDR+
Video Processor
Q4 AI
Sensors
Eco Sensor
HDMI Ports Qty
3 ports
Design
3 Bezel-less Design, AirSlim design
Width
145.09 cm
Depth
2.57 cm
Height
83.18 cm
Weight
Enclosure Colour
Grey
Frame Rate & Enhancement Technology
50 Hz Refresh Rate, Motion Xcelerator
LCD Backlight Technology
Quantum Dot technology, Dual LED - Supreme UHD dimming
Stand Features
Aero linear
Flat Panel Mount Interface
400 x 300 mm