LH55QETELGCXEN
Shipping weight
14.1 kg
Total quantity in stocks
21
Reference
LH55QETELGCXEN
Shipping weight
14.1 kg
Total quantity in stocks
21
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Power Consumption Operational
154 Watt
Power Consumption (On mode)
105 W
Power Consumption SDR (On mode)
105 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
153 kWh
Diagonal Class
55"
Series
QET Series
Video Processor
Crystal 4K
HDMI Ports Qty
2 ports
Picture Enhancements
Design
3 Bezel-less Design
Width
123.05 cm
Depth
5.99 cm
Height
70.72 cm
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
2% haze
Brightness
300 cd/m²
Response Time
6.5 ms
Commercial Features
SMART Signage Platform
Features
MagicInfo Lite
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm