QE50QN90FATXXH
Shipping weight
13.5 kg
Total quantity in stocks
3
Reference
QE50QN90FATXXH
Shipping weight
13.5 kg
Total quantity in stocks
3
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - Neo QLED - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2205036
Energy Class
Class F
Power Consumption (Max)
170 Watt
Power Consumption Operational
60 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
60 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
124 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
83 kWh
Diagonal Class
50"
Series
QN90F Series
HDR Technology
HDR10+ Adaptive, HDR10+ Gaming, Neo Quantum HDR
Video Processor
NQ4 AI Gen3
TV Tuner
1x analogue, 2x digital
Sensors
Eco Sensor
HDMI Ports Qty
4 ports
Design
Ultra Slim Design, 3 Bezel-less Design, NeoSlim Design
Width
111.36 cm
Depth
2.69 cm
Height
64.41 cm
Frame Rate & Enhancement Technology
Variable Refresh Rate (VRR), Motion Xcelerator 165Hz, 120Hz (Up to 165Hz) Refresh Rate
LCD Backlight Technology
Quantum Mini LED - Ultimate UHD Dimming, Quantum Matrix Technology Plus
Coating
Anti-glare
Stand Features
Sharp Neck Hexagon
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm