LH98QBTBPGCXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
110.101 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
SAMSUNG
Reference
LH98QBTBPGCXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
110.101 kg
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Power Consumption (On mode)
462 W
Diagonal Class
98"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
QBT Series
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
2 ports
PC Interface
DVI, DisplayPort
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, 72% Colour Gamut
Dimensions
Without stand
Width
219.58 cm
Depth
9.65 cm
Height
125.08 cm
Weight
83 kg
LCD Display Technology
IPS
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
25% Glass Haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Brightness
350 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
8 ms
Commercial Features
SMART Signage Platform
Flat Panel Mount Interface
800 x 400 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
8 GB
Operating System
Tizen OS 4.0
Connectivity
Wi-Fi, LAN
Connector Type
Compliant Standards
EMC Class A, HDCP 2.2, Safety 60950-1, Safety 62368-1
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Sleep
0.5 Watt
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
35 cm
Height (Shipping)
Weight (Shipping)
106 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)