LH24QBCEBGCXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
4.069 kg
Total quantity in stocks
38
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SAMSUNG
Reference
LH24QBCEBGCXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
4.069 kg
Total quantity in stocks
38
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Power Consumption Operational
38.5 Watt
Diagonal Class
24"
Diagonal Size
23.8"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
QBC Series
Platform
Tizen OS
Operating System
Tizen OS 7.0
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
1 ports
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, 72% Colour Gamut NTSC
Design
Compact Design
Dimensions
Without stand
Width
54.79 cm
Depth
3.18 cm
Height
33.44 cm
Weight
3 kg
LCD Display Technology
ADS
Pixel Pitch
0.2745 mm
Resolution
1920 x 1080
Display Format
1080p
Image Aspect Ratio
16:9
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
25% Glass Haze
Image Contrast Ratio
1000:1
Brightness
250 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
14 ms
Commercial Features
SMART Signage Platform, Samsung VXT CMS, Home UI
Operation Hours / Days
16 / 7
Features
Center IR
Flat Panel Mount Interface
100 x 100 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
Yes
USB Ports Qty
1
Configuration
8 GB
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
LAN Protocol
Ethernet
Connector Type
HDMI input ¦ USB ¦ Audio line-out ¦ RS-232 input ¦ LAN input ¦ Infrared input
Compliant Standards
EMC Class B, IP5X, HDCP 2.2, Safety 60950-1, Safety 62368-1
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Sleep
0.5 Watt
Width (Shipping)
62 cm
Depth (Shipping)
12.2 cm
Height (Shipping)
41.9 cm
Weight (Shipping)
4.1 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)